AutoslalomRacingRallyFormel KAktiveRally VMInnmeldingTilbakeArkiv-AlbumLogin tillitsvalgtSpørreskjemaTil NAF AB

JR suksess på Hedmark og i NM, men først litt om de som var tidlig oppe som vanlig og holdt SS5  Byflaten i sving.
Vi møttes på Esso stasjonen på Brummundal.
Gustav Fredrik, har kommet hvem venter vi på da?

Over fra v:: Arild Ekeberg, Gustav Fr. Huseby og Petter Stenseng og en ii trenger jeg å si mer.

Over til v: Grethe W. Johnsen, Einar Korneliussen, Per Arnt Nilesn Vidar Sommer og Morten Taje.

Til v: Jan Inge Jørgensen, Morten Taje, NAF Hamars funksjonærsjef ser etter flere funksjonærer, men vi er alltid på plass, Per Arnt Nilsen og bak Willum Kjeserud.

PS trenger litt hjelp fra Gjøvik for å få navnene riktig denne gangen :-)

 

Sånn ja, teltet på vei opp.


Det er litt som skal rigges opp Arild Ekeberg og
Morten Taje med JR banner.

Telt, samband, skilt bannere, prosedyrer ol.

Over til høyre: Anne
Grethe W. Johnsen, Rita Taje, Maria Taje og Jan Inge Jørgensen.

Til høyre:
Karin Hansen og Arild Ekeberg hadde rigges seg opp med Land Rover'n. Hvordan smakte tyttebærene?


Flying finish er klar med klokkene.  I bilen Anne
Grethe W. Johnsen utenfor Jan Inge Jørgensen.

Over Thomas kom først i løypa, så Bernt til h, neste av våre over flying finish.
Her er det kyndig behandling av deltakerens tidsbøker
og resultater, familien Taje har kontroll ser dere.


Arild til høyre gir hjelpende råd til en deltager som bryter, samt tar seg av nødvendige skjemaer.

 
Klasse 3. Gr.N 1601 - 2000 ccm A+B+C-førere  
39 Atle Bjørklund NAF A & B Jr. Citroen Xsara VTS A  3   09:34:00
      Atle Bjørklund  

 
Klasse 3. Gr.N 1601 - 2000 ccm A+B+C-førere  
53 Tommy Holt NAF A & B Jr Nissan Almera GTI C  3   09:46:00
  Benjamin Ward NMK Hadeland Tommy Holt      

?? Er dette en av våre, vi må få gutta til å sette JR merket på bilen slik at vi ikke fotograferer feil lag, det er ikke alltid startlistene er oppdatert.


Klasse seier i kl 19 debutant til
1 120 Erik S. Johansen
Maren Moseby
NAF A & B jr.
NMK Aurskog-Høland
Volvo 240
Erik S. Johansen
DEB
19
0:00.0
59:47.1
 
Klasse 8. Gr.A over 2000 ccm A+B+C-førere  
19 Christian A. Selmer NAF A & B Jr. Ford Focus WRC C  8   09:17:00
  Nils-Henrik Holmen NAF A & B Jr. Christian A. Selmer    

Dessverre brutt.


Raceface, Ketil var konsentrert da han kom i mål hos oss på 5 er'n

Stemningen i bilen virket god og Ragnar Engen smiler allerede her.
 
Klasse 3. Gr.N 1601 - 2000 ccm A+B+C-førere  
43 Petter Fausko NAF A & B jr. Renault Clio Ragnotti B  3   09:38:00
  Thorleif Halden NAF A & B jr. Petter Fausko      

En slik Renault bil skal være blå ja!


Vi mimret litt om Snøfreseren med Per.
Over:
 8 plass i klasse 3:
8 132 Sveinung Mitseim
Gudmund Borg
NAF A & B Jr
NAF Valdres
Nissan Almera GTI
Sveinung Mitseim
N
3
0:00.0
56:35.8
4:17.4
1:11.0

Til høyre:

Klasse 6. Gr.A 1401 - 1600 ccm A+B+C-førere  
31 Kjetil Finstad NMK Elverum Peugeot 206 XS B  6   09:25:00
  Anders Wangen NAF A & B Jr. Kjetil Finstad    

Rune Kittelsen KAK rullet over mål men fikk lite nytte av tiden, vi rykket ut med sikkerhetsmannskaper for å sjekke at alt var i orden og løpet kunne gå vidre.

Fra målgang på Olerud Hamar

Teamene til Thomas og Mads pønsker ut strategien for champis dusjen mens de venter i spenning på hvem som vant, marginen var ikke stor.

Over Henning Isdahl med NM seiers intervjuet med Thomas.

NRK vil vite om manager Schie har opplegget klart for
WRC neste år.


Mer Champis først, Mads for totalseier i Rally Hedmark og
Ragnar Engen NAF A&B JR for seieren i kartleser NM.

Over til venstre og høyre:
Bernt var ikke fornøyd med sjetteplassen totalt, de fikk også 3 plass i klassen bare slått av Steffensen med 37,9 sek. Dette kostet han sølvet i NM i klassen.

Veronica Engan tok 5 plass totalt i kartleser NM.
Gratulerer!

6 6 Bernt Kollevold
Veronica Engan
NAF A & B jr
NAF A & B jr
Mitsubishi EVO 9
Bernt Kollevold
N
4
0:00.0
49:58.0
3:21.8
0:37.

Til venstre og klasseseier i kl. 9 og 18 totalt

1 54 Kjetil Bråthen
Per Gunnar Aarnes
NAF A & B Jr.
KNA Kongsvinger
Volvo 940 EVO
Kjetil Bråthen
NAS
9
0:00.0
53:03.8
0:00.0
0:00.0

Klasse 3 og nr 3 nr 25 totalt.
3 43 Petter Fausko
Thorleif Halden
NAF A & B jr.
NAF A & B jr.
Renault Clio Ragnotti
Petter Fausko
N
3
0:00.0
54:30.2
2:11.8
2:04.9

Klasse 4
13 26 Roar Knutsen
Monica Engan
NMK Aurskog Høland
NAF A & B jr
Subaru Impreza
Roar Knutsen
N
4
0:00.0
53:23.9
5:04.7
1:30.1

Klasse 3
 
12 53 Tommy Holt
Benjamin Ward
NAF A & B Jr
NMK Hadeland
Nissan Almera GTI
Tommy Holt
N
3
0:00.0
64:57.7
12:39.3
7:26.0

Klasseseier i klasse 11 og JR. flott.
 
1 125 Rune Løvhaug
Espen Grorud
NAF A & B Jr.
NAF A & B Jr.
Volvo 242 R
Rune Løvhaug
NAS
11
0:00.0
58:35.1
0:00.0
0:00.0

Klasse 3
 
8 132 Sveinung Mitseim
Gudmund Borg
NAF A & B Jr
NAF Valdres
Nissan Almera GTI
Sveinung Mitseim
N
3
0:00.0
56:35.8
4:17.4
1:11.0

Klasse 6
4 31 Kjetil Finstad
Anders Wangen
NMK Elverum
NAF A & B Jr.
Peugeot 206 XS
Kjetil Finstad
A
6
0:00.0
54:54.3
1:34.4
0:35.4

Foto Vidar Holum, red avslutter kl 1539 søndag 24, er det noen som har flere bilder eller tekst, bare kom med det.

Vi sees på Stifinner'n neste uke, venter spent på comebacket til Ståle!